Prihlásiť sa k odberu noviniek

ABC viery pre deti

Titul je vypredaný
Dostupnosť: Na sklade
€10,00

Kniha má cirkevné schválenie. Deťom sa ňou bez obáv môže sprostredkovať to najpodstatnejšie pre ich prvotné náboženské vzdelávanie a priaznivý rozvoj náboženského života. Skladá sa z piatich veľkých celkov týkajúcich sa poznávania Biblie, viery, Cirkvi, bohoslužby a cirkevného roka. Každá z týchto tém je rozvedená do viacerých kapitol, ktoré sú jednoducho a pútavo napísané pre detských čitateľov formou otázky a odpovede.

Upútajú ich aj milé a príťažlivé ilustrácie. Celou knihou ich sprevádzajú dve detské postavy: chlapec a dievča, ktoré sú „nápomocné“ v pochopení textu.

Deti získajú prehľad o vzniku a dejinách kresťanstva, o obsahu i rozdelení Svätého písma, nájdu v knihe otázky a odpovede o vzniku sveta a existencii Boha. Spoznajú dôležité state Svätého písma a na základe nich si lepšie ozrejmia Ježišovo učenie i jednotlivé situácie z jeho života a zo života apoštolov. Dozvedia sa, čo sú sviatosti a ako sa vysluhujú, prečo sú také vzácne pre človeka. Získajú lepší prehľad o cirkevnom roku, o jednotlivých sviatkoch a ich slávení. V knižke nájdu tiež múdre vysvetlenie daru kňazstva a celibátu, a odpoveď na to, ako sa možno stať kňazom. Prehľadný opis priebehu svätej omše, ako aj povzbudenia, ako ju prežiť čo najlepšie, vhodne dopĺňa všetko ostatné, čo už deti vedia . Rovnako zaujímavé sú aj state o tom, aké časti má kostol, ako sa v kostole treba správať, čo znamená katolícky, pravoslávny a evanjelický, ako sa možno stať miništrantom.

Špecifikácia
Autor Knopová Júlia
Autor Bunse Rolf
Vydavatel LÚČ
Počet strán 128
Formát 20 x 26 cm
Väzba viazaná
ISBN-13 978-80-7114-882-1
ISBN-10 -