Prihlásiť sa k odberu noviniek

ABC viery pre deti 2. vyd

Katechizmus pre deti
Dostupnosť: Na sklade
€10,00

Kniha originálnym a pútavým spôsobom sprostredkuje prvé náboženské vzdelanie deťom, priblíži im pravdy viery i život Cirkvi.

Text knihy je pre detského čitateľa zrozumiteľný, krátky. Dopĺňajú ho milé a prí­ťažlivé ilustrácie. Deti pri čítaní knihy sprevádzajú dve detské postavy, akoby ich rovesníci, chlapec a dievča, ktoré kladú otázky. Na každej strane je jedna otázka a odpoveď, spolu ich je v celej knihe 99.

Kniha je koncipovaná do piatich celkov: Sväté písmo, katolícka viera, Cirkev, bohoslužba a cirkevný rok. Jednotlivé celky sú pre prehľadnosť farebne rozlíšené. Každá z piatich kapitol má inú farbu rámčekov i nadpisov – otázok.

Deti sa zoznámia so Svätým písmom. Pomerne podrobne spoznajú rozdelenie kníh Starého i Nového zákona, kto a kedy ich napísali, o čom sa v nich dočítajú i ako sa v ňom zorientujú. Kniha obsahuje najdôležitejšie úryvky Svätého písma. Ozrejmia si dôležité okamihy zo života Pána Ježiša, jeho smrti a zmŕtvychvstaní. Tiež o Panne Márii a apoštoloch. Vysvetlené sú pojmy, ako napr. náboženstvo, Cirkev, kresťan, kríž, nebo, či peklo. Dozvedia sa, čo sú sviatosti a ako sa vysluhujú. V knižke nájdu prehľadný opis priebe­hu svätej omše. Tiež nájdu vysvetlenie pojmu cirkevný rok. Získajú tak lepší prehľad o cirkevných sviatkoch a ich slávení. Rovnako zaujímavé sú aj informácie o stavbe a interiéri kostola i o tom, ako sa treba v kostole správať. Vysvetlené je, čo znamená katolícky, pravoslávny a evanjelický. V závere knihy nájdu deti základné modlitby kresťana katolíka.

Kniha vychádza v druhom prepracovanom vydaní. Má cirkevné schválenie. Isto osloví všetkých, ktorí sú zodpovední za náboženskú výchovu detí od 6 rokov.

Špecifikácia
Autor Knopová Júlia
Autor Bunse Rolf
Autor Husmannová Tanja
Vydavatel LÚČ
Počet strán 124
Formát 20 x 26 cm
Väzba šitá
ISBN-13 978-80-8179-141-3
ISBN-10 -