Prihlásiť sa k odberu noviniek

...aby vaše deti boli šťastné

Dostupnosť: Na sklade
€5,50
€2,00

Výchova detí k hodnotám v 21. storočí

„Nech je naše dieťa šťastné!“ to je veľké želanie všetkých rodičov. Autorka upriamuje pohľad na oblasti, ktoré sú vo výchove práve dnes podstatné, predovšetkým na vnímanie, poznanie a váženie si hodnôt. Svoju teóriu názorne vysvetľuje mnohými príkladmi z jej dlhoročnej logoterapeutickej praxe. Konkrétne príklady rozoberá napr. pri ťažkostiach v nadväzovaní kontaktu, agresivity súvisiacej so školou, poruchami koncentrácie, nedostatkom motivácie či pocitom nízkeho sebavedomia.
Jej dielo ponúka základnú orientáciu, výzvy a povzbudenia pre rodičov, vychovávateľov a učiteľov a je veľmi praktické. Cenné informácie sú pre všetkých, ktorým záleží na šťastnom a zdravom živote detí a celej mladej generácie.

AUTORKA
Dr. Elisabeth Lukasová, sa narodila v roku 1942 vo Viedni, je klinická psychologička a psychoterapeutka, žiačka Viktora E. Frankla. Ako dlhoročná riaditeľka Juhonemeckého inštitútu pre logopédiu vo Fürstenfeldbrucku pri Mníchove má bohaté skúsenosti s rodinným poradenstvom. Medzinárodne známou sa stala svojimi vystúpeniami a prednáškami, ako aj publikáciami preloženými do sedemnástich jazykov.

Vo vydavateľstve LÚČ vyšltieto knihy od E. Lukasovej: Rodinné šťastia, Radosti na stope, Kľúč k zmysluplnému životu a Základy logoterapie.

OBSAH
Čo urobí vaše dieťa šťastným?
Je vaše dieťa dieťaťom lásky?
Patria k sebe zrieknutie a láska?
Dôležitosť docenenia
Cíti sa vaše dieťa prijaté?
Ako sa spolu rozprávame
Jednoduchý život prepojený sprírodou
Je vaše dieťa poškodené (prostredím)?
Dievča a tri cesty
Čo potrebujú deti zajtrajška?
Šach poruchám koncentrácie!
Celkom sa venovať jednej veci
Ako sa dopracujeme kvýsledkom?
Ako to súvisí snadaním?
Motivácia a nadšenie
Keď hrozí zanedbanie
Jednoducho tam nikto nebol
Príslušnosť ku skupine a autonómia

Špecifikácia
Autor Lukasová Elisabeth
Vydavatel LÚČ
Počet strán 128
Formát 11,5 x 18 cm
Väzba brožovaná
ISBN-13 978-80-7114-960-6
ISBN-10 -