Prihlásiť sa k odberu noviniek

Cnostné líderstvo

Dostupnosť: Na sklade
€10,00

Alexandre Havard vedie semináre po celom svete. Jeho knihy sú preložené do viac ako 14 jazykov. Je autorom programu Cnostné líderstvo (Virtuous Leadership), ktorého kľúčovou aktivitou je manažérsky vzdelávací program zameraný na rozvíjanie klasických cností, ktoré sú základom vyrovnanej osobnosti a účinnej profesionality. Alexandre Havard je autorom dvoch knižných titulov – Cnostné líderstvo a Stvorení pre veľkosť. V tejto knihe sú oba tituly. Alexandre Havard je riaditeľom inštitútu HVLI (www.hvli.org).  Autor momentálne žije a pracuje v Moskve.

Prvý titul – Cnostné líderstvo už v slovenskom jazyku vyšiel (Zodpovedné líderstvo, 2012, Bratislava). Vzhľadom však na reakciu čitateľov ako aj zváženie skúseností z iných kra­jín sme sa rozhodli titul zredigovať a vydať nanovo pod názvom Cnostné líderstvo. Klúčovým je nahradenie termí­nu zodpovedné na cnostné. Druhý titul Stvorení pre veľkosť vychádza v slovenskom jazyku prvýkrát. Tí z Vás, kto­rí titul Zodpovedné líderstvo už prečítali, možete preskočiť priamo na druhý titul (str. 197).

Úvod k druhej knihe

V tomto zvrátenom storočí – keď európska spoločnosť podľahla lenivosti, existenciálnej otupenosti a nedôvere, keď všade vládne bizarná zmes nenávisti k životu a strachu zo smrti, keď tí najschopnejší ľudia nerobia nič a ospravedlňujú svoju lenivosť a zhýralosť nedostatkom  jasných životných cieľov – inšpirované duše sú také prepotrebné ako slnečné svetlo. Tieto osobnosti sú dôkazom, že v spoločnosti ešte stále žijú ľudia vyššieho rangu, ľudia schopní hrdinských skutkov, ľudia viery a jasne definovaných cieľov. 

                                                                  Anton Pavlovič Čechov

 

Špecifikácia
Autor Alexandre Havard
Vydavatel Cathedra
Počet strán 292
Formát A4
Väzba brožovaná
ISBN-13 9788089495115
ISBN-10 -