Prihlásiť sa k odberu noviniek

Duša každého apoštolátu

O jednote činného a kontemplatívneho života
Dostupnosť: Na sklade
€10,00

Kniha Duša každého apoštolátu od Dom Jean-Baptistu Chautarda, opáta v Sept-Fons, sa radí medzi klasické diela spirituality. V prvej časti autor teologicky vysvetľuje spojitosť a dopĺňanie činného a kontemplatívneho života apoštola súčasnej doby. Vychádzajúc z náuky o živote a činnosti Najsvätejšej Trojice a o vtelení Božieho Syna stavia svoje myšlienky na pevných základoch. Svoje učenie ďalej opiera o myšlienky cirkevných otcov, najmä sv. Gregora Veľkého a sv. Benedikta, a učiteľov Cirkvi, sv. Bernarda či sv. Tomáša Akvinského a mnohých ďalších. Kniha je preniknutá Božím slovom, ktoré samo duchovne živilo i samotného autora počas jeho života.

Autor tiež ponúka praktické rady a návod, ako ostať verný životu modlitby a pritom nezabúdať na povinnosť hlásať Božie slovo.

Kniha je určená najmä kňazom, aby im ich pastoračná činnosť a túžba rozdávať sa pre druhých prispela ku spáse. Taktiež je vhodná pre zasvätené osoby, ba i pre laikov, ktorí vykonávajú akýkoľvek apoštolát na Božiu oslavu. Knihu si veľmi obľúbil pápež sv. Pius X. a vrelo ju odporúčal i Benedikt XV. pre každého veriaceho činného v apoštoláte.

Kniha vychádza prvýkrát  v slovenskom preklade. Preložil ju bohoslovec Spišskej diecézy Andrej Dominik.

Myšlienky

● Naše šťastie v tomto živote závisí od nášho zjednotenia s Ježišom Kristom v Najsvätejšej sviatosti.

● Činnosť musí byť presahom vnútorného života.

● Blud apoštolskej činnosti! Horúčkovitá aktivita, ktorá nahrádza Božie pôsobenie, nepochopenie milosti, ľudská pýcha, ktorá chce zosadiť Ježiša z trónu. Nadprirodzený život, sila modlitby, ekonómia vykúpenia je odsunutá, aspoň v praxi, na úroveň abstrakcií.

Špecifikácia
Autor Dom Jean-Baptiste Chautard
Vydavatel LÚČ
Počet strán 256
Formát 15 x 20 cm
Väzba brožovaná
ISBN-13 9788081792203
ISBN-10 -