Prihlásiť sa k odberu noviniek

Emauzy

Zostaň s nami, lebo sa zvečerieva a deň sa už schýlil...
Dostupnosť: Na sklade
€1,50

 Texty z publikácii Emauzy od otca biskupa Jozefa Haľka odzneli  ako homílie na svätých omšiach. V svojich katechézach vychádza zo Svätého písma, zo state s názvom Ježiš sa zjavuje emauzským učeníkom (Lk 24, 13 – 35).

Emauzy sú prvou publikáciou v novej edícii s názvom RESURREXIT, v ktorej budú vychádzať homílie otca biskupa Jozefa Haľka.

 

Publikácia je útla a v malom formáte 11 x 16 cm, vhodná do vrecka či kabelky na čítanie kdekoľvek máme chvíľu na stíšenie.

 

Úvod publikácie

 

Cirkev žije synodálnou cestou. Počas jej prí­prav aj priebehu sa občas zazdalo, že Ten, ku ktorému všetko smeruje a bez koho žiadna púť nemá zmysel, sa z tejto cesty akoby vytrá­cal: Ježiš, živý a víťazný. Aj preto nám pápež František predostrel ako modelové synodálne kráčanie povestnú „cestu do Emauz“. Čiže prí­beh duchovných exulantov v slepej uličke nu­lovej perspektívy, ktorým nespoznaný Majster pomôže zaradiť spiatočku, aby prestali cúvať a začali napredovať. A to je aj jediným cieľom nasledujúceho textu: postaviť Ježiša Záchrancu doprostred cesty. Veď on je jej začiatkom i cie­ľom, zmyslom i motiváciou. On spája nebo so zemou aj pozemských pútnikov medzi sebou.

 

 

Obsah

 

1. O čom sa to cestou zhovárate?

2. Cudzinec

3. A čo?

4. A my sme dúfali

5. Vtom sa im otvorili oči

6. A ešte v tú hodinu vstali

7. Spoznali ho pri lámaní chleba

 

Špecifikácia
Autor Jozef Haľko
Vydavatel LÚČ
Počet strán 56
Formát 11 x 17
Väzba brožovaná
ISBN-13 9788081792137
ISBN-10 -