Prihlásiť sa k odberu noviniek

Eros a jeho poslanie. Základy sexuálnej morálky

Učenie Katolíckej cirkvi o manželstve, láske a plodnosti.
Dostupnosť: Na sklade
€15,00
€10,00

Milujem ťa! Milióny mužov a žien si denne povedia túto vetu. Ako overiť, či to, čo sa skrýva za týmito slovami je ozajstnou láskou? Čo znamenajú tieto slová?  Možno o láske povedať niečo, čo by malo univerzálnu platnosť Je rozumné veriť v lásku, ktorá vydrží navždy?

 

Láska sa dotýka všetkých dimenzií ľudskej reality: tela, citov, osobnosti, viery  a je aj stredobodom sexuálnej morálky. Láska je darom, vášňou a rozhodnutím, na ktorom stojí inštitúcia manželstva a rodiny.

  

Autor vychádza z uvažovania nad ľudskou skúsenosťou lásky vo svetle Božieho zjavenia a ľudského rozumu v celej jej šírke, hĺbke aj poslaní. Nebojí sa citlivých otázok a integruje poznatky z filozofie, teológie, psychológie aj umenia. Fundovaným a plastickým spôsobom vysvetľuje učenie Katolíckej cirkvi o manželstve, láske a plodnosti.

   

Kniha je určená mladým párom, ktorý sa pripravujú na manželstvo ako i manželom, ktorí už v manželstve žijú. Tiež bude výbornou pomôckou pre kňazov, katechétov a všetkých, ktorí sa s danou témou odborne, ale i laicky zaoberajú.

 

O autorovi

Prof. José Noriega Bastos, DCJM je katolícky kňaz, predstavený rehoľného inštitútu Učeníkov sŕdc Ježiša a Márie a profesor špeciálnej morálnej teológie na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme, na ktorom tiež obhájil doktorát z teológie. Vo svojich knihách sa venuje otázkam morálnej teológie, manželstva, rodiny, sexuality a výchovy.  Autor viackrát prednášal aj na Slovensku.

 

 

Špecifikácia
Autor Noriega Jóse
Vydavatel LÚČ
Počet strán 392
Formát 13,5 x 21,5 cm
Väzba viazaná
ISBN-13 9788081790584
ISBN-10 -