Prihlásiť sa k odberu noviniek

Na ceste do večnosti

Kniha dáva odpovede na základné otázky bytia každého človeka.
Dostupnosť: Na sklade
€7,00

Otázka zmyslu smrti je otázkou zmyslu života. Preto ju treba riešiť tak vážne, ako je to len možné, píše v knihe otec kardinál.

     Nik z nás nechce zaniknúť. Bránime sa smr­ti, ktorú považujeme za zánik. Smrteľnosť nie je primeraná našim túžbam, našej potrebe a tým ani povahe našej ľudskej existencie. Paradoxom však je, že  otázka nesmrteľnosti duše sa dnešnému člo­vekovi zdá čoraz cudzejšia, nemyslí na ňu a ne­zaoberá sa ňou. Moderný človek čoraz menej verí v život po smrti nie preto, lebo nad tým premýšľa a vyplynie mu to ako záver, lež pre­to, lebo prestal premýšľať, danú tému vytláča zo svojho vedomia.  

Kto však tomuto trendu nepodľahol a chce dostať odpovede na otázky:  Zhasne každý človek smrťou v ničote alebo zotrvá v bytí? Navždy sa stratí celá osobná hĺbka vedomia človeka a splynie s nevedomosťou zvierat, trávy a hliny? Končia sa všetky cesty človeka v hrobe? Jestvuje svedomie? Bude svedomie každého človeka postavené raz pred súd a pred poslednú spravodlivosť? Alebo sa obráti v ničotu rovnako vrah, tyran či svätec? – nech vezme knihu a číta... Kniha nám dá odpovede na základné otázky nášho bytia.

Špecifikácia
Vydavatel LÚČ
Počet strán 192
Formát 12,5 x 17 cm
Väzba pevná
ISBN-13 9788081790171
ISBN-10 -