Prihlásiť sa k odberu noviniek

Som jeden z vás! Príbehy a anekdoty 2

Dostupnosť: Vypredané
€4,50
€1,00

Druhý zväzok obľúbených príbehov a anekdot zo života Svätého Otca Františka.

 

Svätý Otec František nás vo svojom pontifikáte už neraz prekvapil. Správa sa „netradične“, čím dokazuje aj svoj zmysel pre humor. Napríklad, keď pred ním príslušník Švajčiarskej gardy salutoval, rovnakým pozdravom mu odzdravil aj Svätý Otec. V deň svojich narodenín osobne rozdával darčeky, inokedy v silnom daždi dal rozdať moknúcim ľuďom stovky dáždnikov. Tieto a ďalšie príbehy a anekdoty sú zábavnou a humornou formou vyrozprávané v tejto knihe: Som jeden z vás!

 

Epizóda z knihy

 

 Christoph Graf je od feb­ruára 2015 šéfom Švajčiarskej gardy. Obdivuje pracovný elán svätého Otca Františka. Pripúšťa, že nie je jednoduché sa starať o jeho bezpečnosť, najmä vtedy, keď dá počas presunu v dave spontánne za­staviť papamobil alebo počas zahraničných ciest podnikne „kúpeľ v mase ľudí“. Niekedy prichádza ku kritickým situáciám. Okrem toho sa teraz od Švajčiarskej gardy viac vyža­duje ako pri predošlých pá­pežoch. Vo Vatikáne nie vždy vieme, kde sa nachádza. To sa predtým nestávalo. Je celkom možné, že niekedy inkognito opustí Vatikán.

 

Povedali o Svätom Otcovi

 

Prečítal som všetky pápežove príhovory. Nevtipkujem, keď bude pápež naďalej takto rozprávať, tak sa začnem skôr alebo neskôr modliť a vstúpim do Katolíckej cirkvi.

Raúl Castro

 

Svätý Otec je mužom mimoriadnej tvorivej sily a latinskoamerického tempa.

Arcibiskup Georg Gänswein

 

Máme fantastického pápeža. Som Františkov fanúšik.

Diego Maradona

 

František je pápež, ktorý vážne a s mimoriadnou pozornosťou pracuje pre chu­dobných. Je bezprostredne obrátený k ľuďom.

Annette Schavan

 

Špecifikácia
Vydavatel LÚČ
Počet strán 96
Formát 11,5 x 17,5 cm
Väzba brožovaná
ISBN-13 9788081790355
ISBN-10 -