Prihlásiť sa k odberu noviniek

V ohrození pandémiou

Cesty k posilneniu duševnej imunity
Dostupnosť: Na sklade
€6,00
€2,00

Elisabeth Lukasová, Reinhardta  Wurzel

V ohrození pandémiou,  Cesty k posilneniu duševnej imunity

 

      Korona je najčastejšie vy­slovované slovo na celom svete. Keď pred necelým rokom k nám dorazil vírus, nik netušil, koľko ľudských tragédií spôsobí, koľko obetí si vyžiada. A situácia sa  zásadne nezlepšuje. Z médií sa bez prestania dozvedáme nepriaznivé štatistiky ochorenia na Covid-19. Z tohto a podobných informácií sa v ľuďoch stupňuje strach; postihuje všetky generácie. Následkom zhoršujúcej sa všeobecnej situácii stúpa počet nespokojných, skľúčených, skeptických, depresívnych, ale aj nahnevaných až agresívnych osôb.

     Ako si pomôcť? Na pomoc prichádza nová kniha od  známej rakúskej psychoterapeutky Elisabeth Lukasovej, žiačky Viktora E. Frankla a Reinhardta  Wurzela V ohrození pandémiou s podtitulom Cesty k posilneniu duševnej imunity. Autori rázne hovoria o tom, že na zvládnutie pandémie nestačia len vonkajšie hygienické a medicínske opatrenia. Obracajú pozornosť na duchovnú oblasť človeka a mechanizmy, ktoré pomáhajú človeku odolávať chorobe a to zvyšovaním duševnej imunity. Elisabeth Lukasová riešenia vzniknutých duševných i etických problémov ilustruje príkladmi z jej psychotrapeutickej praxi. 

     Kniha pomôže každému čitateľovi - bez výnimky- získať komplexnejší pohľad na súčasne existujúcu pandémiu a tiež pomôže zlepšiť duševnú imunitu, tak veľmi potrebnú na ochranu aj fyzického zdravia.

 

Od Elisabeth Lukasovej vyšli vo vydavateľstve LÚČ aj tieto tituly:

... aby naše deti boli šťastné
O výchove v 21. storočí

Autorka upriamuje pohľad na oblasti, ktoré sú vo výchove práve dnes podstatné: na vnímanie, poznanie a váženie si hodnôt. Konkrétne príklady rozoberá napr. pri ťažkostiach v nadväzovaní kontaktu, pri agresivite súvisiacej so školou, s poruchami koncentrácie, nedostatkom motivácie či pocitom nízkeho sebavedomia. Jej dielo ponúka základnú orientáciu, výzvy a povzbudenia pre rodičov, vychovávateľov a učiteľov a je veľmi praktické.
128 strán, brož.

Radosti na stope
Sedem krokov k duševnému zdraviu

Radosť – kto by ju nechcel prežívať? Radosť sa však nedá ani kúpiť, ani vynútiť, tak ako k nej prísť? Autorka zostavila praktickú príručku o tom, ako sa dá radosť opäť nadobudnúť, ako sa dá udržať, ako sa dá z radosti čerpať duševná sila po celý život. Teóriu ilustruje konkrétnymi prípadmi zo svojej desaťročia trvajúcej liečebnej praxe, pri ktorých sa čitateľ mnohé naučí. Obohatí každého „záujemcu“ o radosť. Je aj vhodným darčekom.
128 strán, brož.

Rodinné šťastie
chápať • prijímať • milovať

Autorka sa zaoberá prípravou osobnosti na život v rodine. Učí, ako komunikovať v rodine, aby sa jej členovia nezraňovali. Sústreďuje sa tiež na opísanie lásky v rodine a jej možného dosiahnutia napriek rozličným osobnostiam a ich hodnotovým rebríčkom. Kniha je obohatená o množstvo príbehov z terapeutickej praxe autorky, čo pomáha problémy v rodinách lepšie pochopiť i riešiť. Vhodná pre laikov či katechetických pracovníkov.
192 strán, brož.

Základy logoterapie

Prepotrebná kniha v čase, keď problémom číslo jeden v našej spoločnosti je nedostatočný rozvoj duchovného rozmeru človeka.
Autorka predstavuje logoterapiu ako psychoterapeutickú metódu, ktorej cieľom je priviesť človeka k objaveniu zmyslu svojho života, k prehĺbeniu svojho duchovného života. Odborné kapitoly dopĺňa príkladmi zo svojej praxe. Kniha je výbornou učebnicou pre študentov a pracovníkov psychologických odborov. Pomoc a dôležitú radu v nej nájdu i odborne menej zainteresovaní čitatelia.

Kľúč k zmysluplnému životu
Čitateľ bude autorke najviac vďačný za to, že mu poučným a názorným spôsobom umožní pohľad do dielne logoterapeuta. Všetko objasňuje na príkladoch konkrétnych prípadov z jej terapeutickej praxe, dokonca s úryvkami z dialógov, ako sa skutočne odohrali. Tým vychádza v ústrety najmodernejšiemu trendu, totiž vytvárať možnosti pre psychoterapeutickú pomoc samému sebe a to tak, aby logoterapeutický spôsob myslenia použil sám na sebe. Za určitých okolností ušetrí cestu k profesionálnemu terapeutovi.
360 strán, brožovaná väzba

Špecifikácia
Autor Lukasová Elisabeth
Vydavatel LÚČ, vydavateľské družstvo Bratislava
Počet strán 120
Formát 11,5 x 18,5 cm
Väzba Lepená
ISBN-13 978-80-8179-178-9
ISBN-10 -