Prihlásiť sa k odberu noviniek

VYRIEKLI KRIVE SVEDECTVO

Pri kúpe len cudzej, nie Lúčovej knihy zaplatíte poštovné 2€
Dostupnosť: Na sklade
€13,20

 

Odhalenie stáročných protikatolíckych neprávd

Autorom je uznávaný americký sociológ Rodney Stark. 
 
Kniha Vyriekli krivé svedectvo vyvracia zaužívané mýty a nepravdy o katolíckej cirkvi. Hovorí o inkvizícii, križiackych výpravách, údajnom odpore katolíckej cirkvi k vede či o jej postoji k slobodnému podnikaniu. Je podložená výskumom rešpektovaných vedcov z posledných desaťročí. Autor knihy Rodney Stark pritom nie je katolíkom. Pôsobí ako profesor sociológie na najväčšej baptistickej vysokej škole na svete Baylor University v Texase, USA.


NAPÍSALI O KNIHE
 
Na vyvrátenie niektorých protikatolíckych mýtov ani netreba veľa premýšľania. Stačí sa pozrieť na gotickú katedrálu a už vieme, že „temný“ stredovek až taký temný nebol. Keď si spomenieme na mapku zo školského dejepisu ukazujúcu, ako sa šíril islam, križiacke výpravy sa nám už nebudú zdať ako nevyprovokovaná zločinecká agresia. Ale skutočný rozsah protikatolíckych historických mýtov, z ktorých mnohým sme dokonca uverili, pochopíme, až keď si prečítame knihu Rodneyho Starka.
Vladimír Palko, bývalý minister vnútra SR, autor knihy Levy prichádzajú


Autor činí zadosť zabudnutej historickej pravde a za jeho nezlomnú húževnatosť som hlboko vďačný. Jeho cieľom bolo uctiť si pravdu a teraz je na historikoch, aby opäť preskúmali svoju prácu, čelili jeho výzvam a prehodnotili svoje verdikty.

Michael Novak, americký filozof slovenského pôvodu


Rodney Stark dáva poslednému zaužívanému predsudku tvrdý výprask a rozjasňuje zmätočnú históriu. Dajte túto knihu každému, kto sa venuje spoločenským vedám.

George Weigel, autor trojzväzkového životopisu Jána Pavla II. Svedok nádeje

Špecifikácia
Autor Rodney Stark
Vydavatel POSTOJ MEDIA, s.r.o.
Počet strán 296
Formát A4
Väzba viazaná
ISBN-13 9788097281496
ISBN-10 809728149X