Prihlásiť sa k odberu noviniek

Šira Putovanie púšťou

Biblický román Šira je druhý zväzok trilógie MATIA – ŠIRA – ALANA.
Dostupnosť: Na sklade
€9,00

Biblický román Šira je druhý zväzok trilógie MATIA – ŠIRA – ALANA.

Priamo nadväzuje na prvý zväzok s názvom Matia. Stretávame tu opäť hlavné hrdinky: Hebrejku Širu a Egypťanku Matiu, ktorá sa vydala za Širinho brata Ebena.

Dej románu má svoj základ vo Svätom písme v Knihe Exodus. Vykresľuje obdobie po odchode Izraelitov z Egypta a ich putovanie do zasnúbenej zeme.

Získavame predstavu ako mohol vyzerať život státisícov putujúcich i táboriacich Izraelitov medzi ktorými boli mnohí cudzinci a veľké stáda oviec a dobytka. Príbeh sa odohráva v tomto prostredí.

Šira po odchode z Egypta žije so svojou rodinou v tábore na úpätí hory Sinaj. Mojžiš odchádza za hlasom Boha. Dlho sa nevracia. Časť Izraelitov sa spreneverí Bohu a začne uctievať modlu – zlaté teľa. V tomto napätom čase Šira nečakane pomáha pri pôrode. Nová skúsenosť v nej vyvolá silnú túžbu zanechať prácu tkáčky, čo si želá jej matka, a venovať sa pôrodníctvu. Začína pomáhať rodičkám a stáva sa z nej pôrodná babica.

Po jednom nevydarenom, desivom pôrode sa však Šira ocitne v nepredstaviteľne ťažkej situácii, kedy sa skoro beznádejne vzdiali od muža, ktorého vrúcne v tajnosti miluje. Pritom neustále čelí utajovanej bolesti z minulosti. Dokáže sa vzdať toho, kým bola, prijať seba samu v pravde a uveriť v radostnú budúcnosť?

Z čítania románu budete mať úžasný zážitok a mnoho si ozrejmíte aj z histórie vyvoleného národa.

Naše ďalšie biblické romány:

MATIA   Odchod z Egypta

LÝDIA   Obchodníčka s purpurom

LEONA   Stotníkova žena

ABIGAIL   Skrytá nádej

JUDITA   Cesta do Damasku

ESTER   Kráľovná Perzie

ABRAHÁM   Zmluva s Bohom

Špecifikácia
Autor Cossette Connilyn
Vydavatel LÚČ, vydavateľské družstvo Bratislava
Počet strán 352
Formát A4
Väzba brožovaná
ISBN-13 9788081791628
ISBN-10 -