Prihlásiť sa k odberu noviniek

Brázda

Je to druhý zväzok sprievodcu duchovným životom z pera zakladateľa diela OPUS DEI Josemaría Escrivu: CESTA - BRÁZDA - VYHŇA
Dostupnosť: Na sklade
€7,00

Úvahy zakladateľa Opus Dei prezentujú súbor kvalít, ktoré by mali žiariť v živote kresťana: veľkodušnosť, odvaha, radosť, úprimnosť, prirodzenosť, vernosť, priateľstvo, čistota, zodpovednosť... Sú to ľudské cnosti kresťana, ukazujúce sa v celej svojej zrelosti a vykresľujúc tak profil zrelého muža a zrelej ženy, so zrelosťou vlastnou Božiemu dieťaťu...

Kniha je skvelým pomocníkom v spoznávaní cností a v ich vzraste v osobnom duchovnom živote.

ÚRVOK

RADOSŤ


52. Nikto nemôže byť na zemi šťastný, pokým sa nerozhodne, že ním nebude. Tak plynie cesta: bolesť, po kresťansky!, Kríž; Božia vôľa, Láska; šťastie tu a potom naveky.

 53. »Servite Domino in laetitia!« – Budem slúžiť Pánovi s radosťou! S radosťou, ktorá bude dôsledkom mojej Viery, mojej Nádeje a mojej Lásky…, ktorá musí trvať večne, pretože, ako nás uisťuje apoštol, »Dominus prope est!«... – Pán je blízko. Budem kráčať s ním, úplne istý, pretože Pán je môj Otec… a s jeho pomocou splním jeho láskavú vôľu, hoci ma to bude niečo stáť.

54. Rada, ktorú vám naliehavo opakujem: buďte veselí, vždy veselí. Nech sú smutní tí, čo sa nepovažujú za Božie deti.

55. Snažím sa pretrhnúť, aby moji malí bratia ,,šliapali po mäkkom,” ako ste nám hovorili. Koľko radosti je v tomto lopotení!

56. Istý muž viery mi napísal: ,,Keď človek z nevyhnutnosti žije izolovane, zreteľne pociťuje pomoc bratov. Keď uvažujem nad tým, že teraz musím znášať všetko sám, často myslím na to, že keby nebolo toho spoločenstva, ktoré vytvárame na diaľku – požehnané spoločenstvo svätých! –, nemohol by som si zachovať tento optimizmus, ktorý ma napĺňa.”

57. Nezabúdaj na to, že občas treba mať vedľa seba usmievavé tváre.

58. ,,Všetci ste takí veselí, že by to človek nečakal,” počul som niekoho komentovať.

Oddávna prichádzajú Kristovi nepriatelia s diabolským úsilím presviedčať svet, že ľudia odovzdaní Bohu sú z tých večne zachmúrených. A žiaľ, niektorí z tých, čo chcú ,,byť dobrí”, to potvrdzujú svojimi ,,smutnými cnosťami”.

– Ďakujeme ti, Pane, že si chcel počítať s našimi radostnými a šťastnými životmi, aby sa zmazala táto falošná karikatúra.  Prosím ťa tiež, aby sme na to nezabudli.

59. Nech nikto nevyčíta z tvojej tváre smútok a bolesť, keď okolo seba vo svete šíriš vôňu svojej obety: Božie deti majú byť vždy rozsievačmi pokoja a radosti.

60. Radosť Božieho muža, Božej ženy, má byť prekypujúca: pokojná, nákazlivá, príťažlivá…, skrátka musí byť taká nadprirodzená, taká lákavá a taká prirodzená, že strhne ostatných na kresťanské cesty.

 ...

 

Špecifikácia
Vydavatel LÚČ
Počet strán 224
Formát 11,5 x 17,5 cm
Väzba brožovaná
ISBN-13 978-80-7114-997-2
ISBN-10 -