Prihlásiť sa k odberu noviniek

Prečo verím

Dostupnosť: Na sklade
€8,50

Autor vo forme rozhovoru otvára svoj myšlienkový svet, ktorý vyše štyridsať rokov po obrátení napĺňa istota stretnutia s Bohom. Ono mu od základov zmenilo život – z agnostika, ktorý nepotreboval náboženstvo, sa stal obhajca Cirkvi, ktorý celý život hľadal dôkazy historickosti Ježiša; nie kvôli sebe, ale aby iným pomohol prísť k Bohu.

V roku 1964 mal turínsky univerzitný študent politických vied Vittorio Messori 23 rokov a pred sebou vysnívanú kariéru novinára. A ani najmenšie tušenie, čo sa mu stane. Vyrastal v rodine, kde náboženstvo nemalo miesto, nanajvýš v podobe hrubých vtipov a výsmechu. Kresťanstvo bolo pre neho prežitkom, vhodným iba ak pre zaostalých a jednoduchých ľudí. A predsa - Boh sa mu jedného večetra postavil do cesty. Messori hovorí , že mu bol daný iný pohľad na svet. Vedome používa pasívum, lebo taký pohľad nehľadal, nečakal, nechcel. Ale ke´d ho dostal, okamžite vedel, že stretol Boha. A nie nejakého, ale Boha kresťanov. Dokonca presne vedel, ža sa stal katolíkom....

A veľmi skoro pochopil aj to, že stále má pred sebou vysnívanú kariéru novinára - ale teraz už ako obhajcu historického Ježiša, totožného s Ježišom viery, obhajcu Katolíckej cirkvi, Tradície... Prečo však štyridsať rokov o svojom obrátení mlčal? "´Potreboval som minulosť.´Tú predstavujú knihy, články. vystúpeniav ktorých som , dúfam, potvrdil, že mi nechýba schopnosť zoradovať slová do súvislého celku, v ktoromvyjadrujem svohe úvahy, a nie vizionárske a mystické duševné stavy. Každopádne som musel dokázať, že som ´normálny´ešte predtým, než som prešiel od hnlistvých náznakov v knihách a v rozhovoroch k pokusu vyrozprávať, čo sa naozaj stalo toho leta."

Aj preto má kniha podtitul Život ako dôkaz viery.

 

Špecifikácia
Autor Messori Vittorio
Vydavatel LÚČ
Počet strán 424
Formát 150 x 205
Väzba viazaná
ISBN-13 9788071148296
ISBN-10 8071148296